Kategorie

Z perspektywy Inwestora

Wyszukaj w serwisie

Przyjemna inauguracja lutego

5 lutego 2018 DawidK86 | Kategoria: Aktualności

Dwa tygodnie Rynki „przygotowywały się” na spadki, których solidne podwaliny pojawiły się 16.I.2018 – tego dnia na FW2020 zrealizowane zostały dwa ostatnie średnio-długoterminowe cele bycze, tj. 2597 oraz 2615. Styczeń na FW2020 zamknięty został z kilkoma celami krótko-średnioterminowymi (wskazanymi 29.I.) – dziś (05.II.) został zrealizowany ostatni wówczas aktywny cel niedźwiedzi 2504, ale zanim do tego doszło, wskazane zostały też cele kolejne (szczegóły: subskrypcjaAnalizy – Luty 2018„). Wzorcowo podjęte ZRC=2615 w połączeniu z innym technicznym podażowym potencjałem (a także pośrednio m.in. ze ZRC=3,323 na USDPLN skorelowanym silnie ujemnie z FW2020) przyniosło na FW2020 ruch spadkowy, który już przekroczył 160 punktów.

FUS500 od czasu realizacji długoterminowego celu byczego 2600 i nie podjęcia jego ZRC miał szeroko otwartą furtkę na północ. W ostatnich dwóch tygodniach posiadał silny potencjał spadkowy przypisany m.in. do potencjalnego długoterminowego oporu znajdującego się powyżej 2850 (choć nigdy wcześniej FUS500 nie był kwotowany nad 2850, to jednak opór w tym miejscu posiadał – opór bezpośrednio wynikający z analizy technicznej, ale także z poziomów kkgk) i zapraszany do spadków przez FW2020 i FDE30 przystąpił do nich w zdecydowanym stylu na poprzedniej sesji (02.II.) – efektem tego jest już ruch 145-punktowy, który w dzisiejszym handlu nocnym dotarł do kkgk=2731,4, na którym dodatkowo znajduje się techniczne wsparcie i ono jest naszym ważnym punktem odniesienia na początku bieżącego tygodnia (szczegóły: subskrypcjaAnalizy – Luty 2018„).

Najprzyjemniej w handel najkrótszego miesiąca roku wkroczyliśmy na FDE30 – pozycje otwarte przed południem 01.II. były utrzymywane aż do przedpołudnia sesji dzisiejszej (05.II.) – w portfelu zarządzanym o najbardziej aktywną strategię (daytradingowo-krótkoterminową) pozycje krótkie zostały zamknięte z wynikiem +493 punkty, natomiast pozycja ta była podzielona na dwie części i zarządzana w oparciu o dwie niezależne od siebie strategie – druga pozycja (otwarta w tym samym miejscu 01.II.) została zamknięta po czterech godzinach i była odnawiana czterokrotnie – łączny wynik tej pozycji był większy i wyniósł +621p., w wyniku czego trzysesyjny bilans portfela daytradingowo-krótkoterminowego zamknięty został z wynikiem +557p. (reasumując: dwie pozycje otwarte przed południem 01.II., jedna z nich zamknięta 05.II., zaś druga zamknięta jeszcze 01.II. i odnowiona czterokrotnie w kolejnych dniach [miejsca zawierania transakcji wykazane są na poniższym wykresie - także kolejne pozycje krótkie - niezależne już od poprzednich; oczywiście z wyprzedzeniem znają je Subskrybenci "Analiz" - strategia jest w pełni obiektywna i schematyczna]; omówione transakcje dotyczą jedynie jednego z trzech portfeli inwestycyjnych). Bardzo przyjemnie więc zainaugurowaliśmy handel drugiego miesiąca 2018 roku – co mimochodem przypomniało okres bessy sprzed kilku lat.

Co nas czeka w najbliższym tygodniu, miesiącu i w ujęciu średnio-terminowym? Na te pytania staramy się odpowiedzieć w subskrypcjiAnalizy” – jednocześnie mając pełną świadomość tego, że nie jest to dla nas najważniejsze, bowiem najważniejszą kwestią w inwestowaniu jest prawidłowe REAGOWANIE na sygnały generowane przez Rynek i prawidłowe wypełnianie wytycznych naszych strategii (jest to zdecydowanie ważniejsze od prób „tworzenia przyszłości” – „kresek”/świec/słupków, które pojawią się na wykresach).

FDE30 w okresie 01-05.II.2018 (powiększ wykres do rzeczywistych rozmiarów – link)


.

D a w i d K 8 6   -   b y   z a r a b i a ł o   s i ę   ł a t w i e j



Komentowanie zabronione.