Kategorie

Z perspektywy Inwestora

Wyszukaj w serwisie

Referencje

Inwestor z Warszawy

We wrześniu 2012 roku miałem przyjemność odbyć indywidualny kurs  „Analiza Techniczna Rynku Terminowego FUTURES” prowadzony przez Dawida Kowalskiego, właściciela portalu „Dawik86-Szkolenia i Analizy Giełdowe”.

Szkolenie to, to bez wątpienia jedna z moich najlepszych inwestycji czasowych i finansowych – wiedza nabyta podczas intensywnych, indywidualnych weekendowych dni szkolenia, poznawanie setupów oraz formacji, procentuje w sposób natychmiastowy; a czytanie śladów, które pozostawia rynek kontraktów terminowych na warszawskiej giełdzie czyli śledzenie tzw. „grubasków”, staje się nagle niezwykle proste i przejrzyste.

Niezwykłą zaletą materiałów przygotowanych przez pana Dawida Kowalskiego jest ich uniwersalizm, strategie te stosować możemy na każdym rynku i do każdego typu instrumentu, niezależnie czy jest to kontrakt, akcje lub też surowce bądź waluty. Wiedzę tę zdobywamy, co niezwykle istotne, nie od teoretyka, ale od tradera – praktyka, który to codziennie jest bardzo aktywnym uczestnikiem rynku. Dla absolwenta kursu, wyposażonego kompleksowo w odpowiednią wiedzę, odnoszenie sukcesów nie powinno być problemem, szczególnie biorąc pod uwagę skuteczność technik Pana Dawida (jak np. unikatowe punkty kkgk), ale warto też podkreślić, iż umiejętność stosowania wiedzy nabytej podczas szkolenia, wymaga dużej ilości samodzielnej pracy, gdyż jak możemy łatwo się domyślić, metody wyjątkowo skuteczne, jak ta DawidaK86, nie jest metodą banalną i wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania teoretycznego, ale także sporej praktyki na rynku. Jednak wyniki, a co się z tym wiąże korzyści finansowe, odnoszone  dzięki wiedzy nabytej podczas kursu na pewno zaskoczą nas w sposób bardzo pozytywny!

.

Tomasz, Warszawa

Ponad rok temu uczestniczyłem w podstawowym szkoleniu Dawida na którym przedstawił nam analizę techniczną z jakiej korzysta oraz zdradził Swoje autorskie metody warsztatu tradera na FW20.
Od tego czasu czytam wnikliwie subskrypcję która pozwoliła mi przyswoić nieco bliżej warsztat jakim posługuje się Dawid.
.
Szkolenie transakcyjne było natomiast ukoronowaniem wiedzy na temat tradingu Dawida.
Jest to to szkolenie 100 % praktyczne pokazujące konkretne set up jakie w Swoim warsztacie wykorzystuje Dawid.
Przeanalizowaliśmy cały miesiąc dzień po dniu transakcja po transakcji omawiając dokładnie wszelkie niuanse jakie niesie za sobą specyfika rynku kontraktów terminowych na WIG20.
Momenty wejścia, stop lossa, take profit oraz kierunek transakcji.
Powiem szczerze że byłem dość mocno pozytywnie zaskoczony ponieważ Dawid czując doskonale rynek w 99 % wejść był po jego właściwej stronie.
.
Mogę w pełni polecić wszystkie szkolenia Dawida oraz jego subskrypcję jako wiarygodne źródło nauki dla day tradera.
Samego Dawida też oczywiście bardzo polecam jako wirtuoza i pasjonata rynku a także człowieka bardzo ciężko pracującego, rzetelnego i chętnego do pomocy w szlifowaniu warsztatu jego uczniów.
Ja sam nie wiem czy wystarczy mi silnej woli i żelaznej dyscypliny żeby zostać day traderem lecz wiedza jaką otrzymujemy na szkoleniu plus ciężka praca i wytrwałość jest doskonałym orężem by stać się skutecznym graczem.
.
Dawid wielkie dzięki za ogrom unikalnej wiedzy jaką się z Nami dzielisz!

.

Tomasz Nykiel, Kraków

Szkolenie transakcyjne

Idąc na szkolenie byłem dość sceptycznie nastawiony, ponieważ większość ludzi którzy potrafią zarabiać na giełdzie, zarabiają tylko na szkoleniach. Przedstawiają na nich wszystko co można znaleźć w książkach. Nigdy nie pokazują swoich transakcji, a jeśli już to po fakcie i oczywiście tylko te cudowne. Mocno się zdziwiłem, gdy na szkoleniu u Dawida, teoria okazała się małym wstępem, a przez kolejne kilka długich godzin pokazywane były wszystkie zagrania z poprzedniego miesiąca. Zarówno zyskowne jak i stratne (tych było jak na lekarstwo). Każda transakcja opisana bardzo dokładnie, dlaczego  nastąpiło wejście, na jakim poziomie, gdzie był stop los, jak transakcję prowadzono, gdzie redukowano pozycję, kiedy zamykano całość, po prostu wszystko. Pokazane były też miejsca w których można było otworzyć pozycję, ale z powodu małych niuansów otwarta ona nie została. Rzeczy o których większość szkoleniowców nie specjalnie ma pojęcie.

Dodatkowym potwierdzeniem tego że historyczne zagrania były prawdziwe jest fakt, że Dawid codziennie analizuje rynek, analizy te dostępne są na bieżąco, a nie tylko pokazanie po fakcie gdzie trzeba było kupić żeby zarobić.

Jeśli ktoś jest zainteresowany handlem na giełdzie (szczególnie na FW20) to powinien uczyć się u praktyków rynku, takich jest bardzo mało. Na szkoleniu Dawid wskazuje jedną z właściwych ścieżek, którą on podąża. Szkolenie jednak nie gwarantuje sukcesu, nie wystarczy znać drogi, trzeba jeszcze włożyć bardzo dużo pracy żeby nią iść.

.

Józef Krzysztoszek, Kielce

Minęły dwa tygodnie od spotkania, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Jestem też subskrybentem analiz, które mogę nazwać w tej chwili dopełnieniem naszego szkolenia. A samo szkolenie można scharakteryzować krotko: było świetne, rzeczowe i bardzo interesujące. Mając możliwość śledzenia poczynań na żywym rynku widzę, że spotkałem autentycznego mistrza, który wyczuwa rytm rynku.

Po lekturze wpisów na Twojej stronie, w dziale Referencje, muszę szczerze przyznać, że jest tam już zawarta kwintesencja oceny Twoich szkoleń, pod którą w całości ja też się podpisuję.

Jestem optymistą i myślę, że będę potrafił zrobić dobry użytek z wiedzy nabytej w trakcie szkolenia. A efektami, jeżeli takie się pojawią, z przyjemnością pochwalę się przed Tobą.

Życzę dalszych sukcesów w pracy, którą wykonujesz z taką pasją.

.

Sebastian, Kraków

Wiele dobrego o szkoleniu napisali już poprzedni uczestnicy dlatego postanowiłem moje refleksje zamieścić w nieco innej formie. Pozwolę sobie na przytoczenie fragmentu szkolenia, za zgodą autora oczywiście, który najbardziej utkwił mi w pamięci. Pozwolę sobie również na odrobinę humorystyczny komentarz (w nawiasach) tegoż fragmentu z mojego punktu widzenia, czyli początkującego inwestora:

Przepis na giełdowy sukces:

Przepis to nie wszystko, wystarczy spytać mamę i babcię, ale…

* 5 dag identyfikacji miejsc otwarcia pozycji (szukaj na forum DawidK86.pl),

* 5 dag identyfikacji miejsc zamknięcia pozycji (szukaj na forum DawidK86.pl),

* 20 dag zarządzania kapitałem (dowiesz się na szkoleniu),

* 70 dag psychologii (walka z samym sobą, niestety),

* 3-4 łyżki dobrego samopoczucia (trudne do osiągnięcia po długim weekendzie ;-) ),

* 1 szklanka refleksu, lepiej wcale niż za późno – okazje są „co chwilę” (j.w.).

Całość dobrze wymieszać i pozostawić na 8,5 do 9h, najlepiej od 8:30 do 17:00-35.

Smacznego!! P.S. Należy piec możliwie jak najczęściej – doświadczenie (tego nigdy za wiele).

Bardzo dziękuję Dawidzie za podzielenie się wiedzą, warto było!

.

Dariusz Zieliński, przedsiębiorca z Bydgoszczy

Dziękuję Dawidowi za szkolenie, w jakim miałem przyjemność uczestniczyć w sierpniu 2010 roku. Szkolenie i uczestnictwo w forum pozwala mi całkiem inaczej patrzeć na moją przygodę z giełdą. Niżej podaję kilka moich uwag przydatnych dla potencjalnych uczestników szkolenia.

Profesjonalizm w traktowaniu inwestowania jaki prezentuje Dawid jest godny pozazdroszczenia w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mógłbym być tatą Dawida, dlatego pozwolę sobie też zwrócić uwagę na coś, co dla mnie jest ważne. Atmosfera szkolenia i forum jest taka, że każdy, kto chce się tutaj czegoś uczyć czuje się dobrze, niezależnie od jego wieku, statusu społecznego, stopnia zaawansowania w tajemnice inwestowania. Przekazana wiedza praktyczna w mojej ocenie jest podana w sposób przystępny, wszelkie pytania i wątpliwości są w pełni przez szkolącego rozwiewane. Całość poparta jest przykładami i zilustrowana czytelnymi materiałami. Wszystko to jest podane przez Dawida z prostotą i pokorą kogoś, kto naprawdę wiele wie.

Dawid opisuje proces inwestowania nie tylko w oparciu o znane i uznane metody i szkoły. Podaje też oryginalne, własne rozwiązanie i propozycje. Codzienna moja obecność na forum pozwala powiedzieć, że są to rozwiązania skuteczne. Wg mojej wiedzy część z nich jest też nowatorska, nie opisana w literaturze przedmiotu.

Można by wiele jeszcze pisać o zaletach szkolenia i forum. Z zainteresowanymi osobami chętnie podzielę się poglądami nt. szkolenia i forum drogą mailową czy telefoniczną (namiary uzyskać można u Dawida).

.

Waldemar Pandel, Chicago, USA

Moja historia z giełdą rozpoczęła się kilka lat temu. Było różnie, raz lepiej, raz gorzej. Namiar na forum Invest24 otrzymałem od kolegi. Po obserwacji tego forum było widać dużą kulturę osobistą i olbrzymią wiedzę profesjonalisty.
Po rozmowie z Dawidem byłem w tym utwierdzony i… rozpoczęliśmy kurs (szkolenie) on-line.
Dla mnie było to pierwsze szkolenie na którym Dawid przedstawił swoje rzeczywiste transakcje. Ujawnił, co w danym momencie myśli, co odczuwa. Powód wejścia i wyjścia… Takie podejście bardzo sobie cenię.

Obecnie mój DT jest inny, więcej widzę na wykresie, zbieram po kilka, kilkanaście punktów. Są i błędne, ale transakcji dodatnich jest więcej. Teraz reaguję szybko na to, co widzę na wykresie.

Jestem bardzo zadowolony ze szkolenia i każdemu polecam.

Dziękuję Ci Dawid, że podzieliłeś się swoją wiedzą ze mną i innymi uczestnikami szkoleń i forum.


Ela, Warszawa

Na szkolenie do Dawida tak naprawdę trafiłam przypadkiem. Przeczytałam na forum investu jedną z jego analiz, która mnie bardzo zaciekawiła. Następnie w miarę regularnie czytałam jego wpisy z prognozami/analizami i byłam zdumiona, w jak bardzo skuteczny sposób przewiduje w punkt kolejne poziomy do gry w DT. Postanowiłam skorzystać z możliwości udziału w szkoleniu za tak przystępną cenę – nawet napisałam do Dawida, czy się nie pomylił o jedno zero :)

Dla mnie to było bardzo praktyczne poukładanie rzeczy, o których wiedziałam i tych jeszcze dużo ważniejszych, o których nie miałam pojęcia, w logiczną całość. Były to konkrety przekazane przez osobę szczerą, uczciwą i w bardzo bezpośredni, przystępny sposób, bez „czarowania” i „sprzedawania marzeń”,  jak ma to miejsce na innych szkoleniach. Dawid dzielił się z grupą swymi sukcesami, porażkami, przedstawił swoją metodę – jak podchodzi do daytradingu, pokazywał błędy i to w jaki sposób on sam je naprawia, z czym oczywiście czuje się najlepiej.
Na takie „refleksje”/podejście do tematu inwestowania/grania na giełdzie stać naprawdę niewiele Traderów.

Takie osoby i podejście cenię sobie najbardziej, ponieważ przypomina mi to, aby mieć zawsze na uwadze, że każdy z nas ma „słabości” które w nas drzemią i nad którymi ciągle trzeba  pracować.

Dziś mój DT wygląda zupełnie inaczej. Dzięki szkoleniu Dawida odważyłam się na bardziej dynamiczny rynek, jedną z jego technik skutecznie wykorzystuję na co dzień i cały czas działa!

Poza tym, dodam, że szkolenie pod względem organizacyjnym było przygotowane rewelacyjnie!

Polecam!

.

Michał Nowotnik, Radom

Dawid to uczciwy człowiek i takie też było jego szkolenie, w którym uczestniczyłem. Spotkałem się nie tylko z bardzo przyzwoitą proporcją jakości do ceny, ale miałem wyjątkową okazję poznać warsztat Inwestora przez duże „I”. Dawid odsłonił dużą jego część.

Kluczowe w inwestowaniu są emocje i psychologia. Wagę tego czynnika można śmiało oszacować na 70% w systemie inwestycyjnym. Dawid to człowiek, który oswoił emocje, umiał zapanować nad sobą, co jest warunkiem koniecznym zapanowania nad rynkiem. Nie co dzień spotyka się zarabiającego inwestora. Było to dla mnie bardzo inspirujące i motywujące doświadczenie. Granice emocjonalnej dojrzałości każdy musi pokonać samodzielnie. Szkolenie dostarcza warunków wystarczających do skutecznego inwestowania. Mi to wystarczyło. Jestem usatysfakcjonowany.

.

Dariusz Mironik, Londyn, Wielka Brytania

O szkoleniu Dawida dowiedziałem się dosyć późno, ale na szczęście zdążyłem. Śledząc jego poczynania i komentarze na invest chciałem nauczyć się więcej. Tak więc nie zastanawiając się długo zapisałem się na szkolenie, wsiadłem w samolot i przyleciałem do Warszawy.

Jestem inwestorem amatorem i od dawna chciałem inwestować bardziej profesjonalnie. Problemem było to, iż w ogromie informacji i materiałów powszechnie dostępnych trudno jest początkującym inwestorom „połapać” się w tym wszystkim. Z pomocą Dawida i jego szkolenia udało mi się uporządkować wiedzę i pokryć swoje braki.

W życiu codziennym jestem informatykiem pracującym w Londynie. Inwestycje giełdowe dotychczas były raczej moim hobby do którego podchodziłem w wolnych chwilach. Teraz pragnę odwrócić kolejność i zostać inwestorem na pełny etat a komputery przenieść w sferę hobby.

Szkolenie Dawida wyklarowało mi mój cel inwestycyjny. Dało podstawy i narzędzia, na których warto się skupić i które Dawid stosuje na co dzień. Przedstawił swoje sukcesy, ale i też porażki przestrzegając nas przed nimi. Było to więc szkolenie bardzo praktyczne, oparte na własnych doświadczeniach giełdowych, a nie tylko „książkowe inwestowanie”. I właśnie tego mi brakowało. Samo szkolenie przygotowane bardzo profesjonalnie. Było wszystko – od podstawowych zagadnień  dotyczących GPW poprzez techniki bardziej zaawansowane.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany ze szkolenia i polecam Wszystkim – czy to początkującym czy tym zaawansowanym. I z niecierpliwością czekam na kolejne :)

.

Łukasz Skrodzki, Warszawa

Moim zdaniem kurs prowadzony przez Pana Dawida jest unikatowym spojrzeniem na rynek. Sam przeczytałem wiele książek o inwestowaniu czy analizie technicznej jednak takiej analizy nigdzie nie znalazłem. Poziomy narzędzia Pana Dawida kkgk skutecznie zatrzymują kurs danego instrumentu finansowego, a często powodują zmianę trendu krótko i średnioterminowego.

Dzięki szkoleniu nauczyłem się czytać wykres równocześnie obserwując napływające zlecenia na parkiecie, dopiero wtedy zrozumiałem, który obóz niedźwiedzi czy byków jest silniejszy i do którego warto się podłączyć, kiedy duzi gracze ewakuują się z rynku a kiedy powiększają pozycje. Pan Dawid jest praktykiem to dodatkowy powód by skorzystać z jego wiedzy podczas szkolenia.

.

Jarek Drozdowski, Kraków

Szkolenie Dawida było przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Za taką cenę ciężko w ogóle znaleźć jakąkolwiek ofertę, o takiej którą przeprowadza aktywny, zarabiający inwestor nie wspominając. Tak na prawdę najlepsze w tym wszystkim było to, że 90% niby-nowych informacji wcześniej już gdzieś widziałem (także na innych szkoleniach), słyszałem czy czytałem w książkach, ale dopiero to konkretne szkolenie otworzyło mi oczy jak to zastosować w praktyce. Moim zdaniem każdy tam mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno początkujący jak i doświadczony inwestor.

No i oczywiście co najważniejsze, efekt szkolenia widzę na co dzień, wykres jest bardziej czytelny, łatwiej określić poziomy przy których nastąpi odbicie czy zwrot.

.

Michał, Warszawa

Gdyby ktoś zapytał mnie, czy szkolenie Dawida jest najlepszym dostępnym na rynku, odpowiedziałbym, że nie wiem, bo nigdy nie byłem na żadnym innym szkoleniu giełdowym. Nie byłem przekonany do szkoleń, bo nie dość, że były drogie, to nie miałem pewności, że czegoś się na nich nauczę. Moje obawy brały się głównie z tego, że szkolącymi byli teoretycy, którzy nie uczestniczą aktywnie w grze na giełdzie.

Na szkolenie Dawida wybrałem się znając jego skuteczność z forum i licząc, że przekaże on swoje praktyczne doświadczenia. Nie zawiodłem się, bo większa część szkolenia oparta była na realnych transakcjach na rynku kontraktów terminowych na WIG20, ze wskazaniem na momenty zawierania transakcji, wytłumaczenie powodu zawarcia transakcji, strategie zarządzania kapitałem oraz zamknięcie transakcji.

Szkolenie mogę śmiało polecić zarówno początkującym jak i zaawansowanym traderom, bo można dzięki niemu nauczyć się praktycznego zastosowania zarówno szeroko znanych technik, jak i tych o których w żadnych książkach przeczytać nie można.