Kategorie

Z perspektywy Inwestora

Wyszukaj w serwisie

Inwestycyjny pólmetek roku

30 czerwca 2011 DawidK86 | Kategoria: Aktualności

Witam serdecznie!


Zakończyliśmy miesiąc czerwiec, w którym pożegnaliśmy serię FW20M11 i przywitaliśmy kalendarzowe lato.

Bardzo pracowite pierwsze półrocze 2011 roku jest już za nami. Rozpoczęliśmy je od poziomu 2773 i niemalże w tym samym punkcie je zakończyliśmy – na 2778. W tym czasie minimum na FW20 wyznaczyliśmy w drugą rocznicę dna bessy z 2009 roku, tj. 18.II.2011 na 2629, zaś maksimum dwukrotnie, 8. i 21.IV. na 2938. Czynnikiem, który w największym stopniu przyczynił się na ukształtowanie cen indeksów, nie tylko w Polsce, ale na całej kuli ziemskiej, było trzęsienie ziemi i tsunami, które nawiedziło „kraj kwitnącej wiśni” 11.III.

Każdy kolejny miesiąc minionego półrocza był inny, każdemu poświęciliśmy mnóstwo uwagi, dzięki czemu okazji inwestycyjnych nie brakowało:

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

zaś wszystkie analizy serwisu znajdują się tutaj, każdego dnia wzbogacane o kolejną „cegiełkę DT”.


Za nami wymagający miesiąc, z czterema dużymi Graczami na parkiecie nad Wisłą (choć w oficjalnych źródłach znaleźć możemy wzmiankę tylko o jednym), z kilkoma przeciwstawnymi sygnałami generowanymi przez „rynek”, z dodatkowym utrudnieniem technicznym w postaci 53 punktowego spadku kursu na „FW20 kontynuacyjnym” po zmianie serii.


Wakacje już się rozpoczęły, ale my nie zwalniamy tempa – znamy cele na najbliższy miesiąc zarówno dla FW20, jak i „zagranicy”, gł. S&P500 (co najmniej 1330 wg wskazania sprzed dwóch tygodni) i kontraktów terminowym na ten indeks. Nie zapominamy o rynku walutowym i najważniejszej parze walutowej E/$.

Przed nami drugie półrocze, nowe wyzwania – związane nie tylko z sześciomiesięczną prezydencją naszego kraju w UE, ale przede wszystkim z FW20 – a pierwszym stawimy czoła w subskrypcji LIPIEC w ciągu najbliższych 31 dni .

Zapraszam na forum!


D a w i d K 8 6   -   b y   z a r a b i a ł o   s i ę   ł a t w i e jKomentowanie zabronione.